ŽALIOJI OLIMPIADA GEGUŽĖS MĖNESĮ APKELIAVO LIETUVĄ


Gegužės mėnesį vyko antrasis Žaliosios olimpiados etapas, kurio metu 9-iuose renginiuose skirtinguose Lietuvos miestuose dėl kelialapio į finalą kovojo 71 mokyklos komandos.


Pirmasis Lietuvoje aplinkosaugos tematika organizuojamas nacionalinis konkursas "Žalioji olimpiada" pritraukė rekordinį 8-11 klasių moksleivių dėmesį ir paskatino išsamiau domėtis ne tik teisingu atliekų tvarkymu, tačiau ir kitomis su ekologija susijusiomis temomis. Savo pasiruošimą, žinias ir kūrybiškumą geriausiai I-ajame olimpiados etape pasirodžiusios mokyklos rodė 9-iuose renginiuose, vykusiuose Alytuje, Šiauliuose, Plungėje, Ukmergėje, Raseiniuose, Kaune ir Vilniuje. 

Renginių metu konkurso dalyvias teko atsakyti į 40 protmūšio klausimų, spręsti loginius uždavinius, apibūdinti žodžius kolegoms, kuo greičiau sudėlioti dėliones ir dalyvauti blitz turnyre, kuriame turėjo teisingai įvertinti 20 teiginių apie rūšiavimą. Nors užduotys buvo nelengvos, tačiau - įveikiamos ir geriausiai pasirodžiusioms komandoms įteikti kvietimai spalio mėnesį atvykti į Žaliosios olimpiados finalą.

Į finalą pateko šių mokyklų komandos:

1. 05.16 Alytus.  Alytaus r. Butrimonių gimnazija (“RTP”);

2. 05.17 Šiauliai. Pasvalio r. Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės Bitės gimnazija (“Flamingai”);

3. 05.19 Ukmergė. Molėtų gimnazija (“Bio MG indikatoriai”);

4. 05.22 Kaunas. Trakų r. Aukštadvario gimnazija (“Fenix”);

5. 05.23 Kaunas. Kauno „Saulės“ gimnazija (“Saulės baterijos”);

6. 05.24 Plungė. Mažeikių r. Sedos Vytauto Mačernio gimnazija (“Kūlverstukai”);

7. 05.25 Raseiniai. Tauragės „Varpo“ gimnazija (“Žalieji patruliai”);

8. 05.29 Vilnius. Vilniaus Žirmūnų gimnazija (“Eko VŽG”);

9. 05.30 Vilnius. Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazija (“Šalčia”);

Į finalą buvo atrinkta dar viena komanda, kuri laimėjo antrąją vietą, tačiau surinko aukščiausią balų skaičių tarp nepatekusių į III-ąjį etapą:

10. Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazija (“Polietilentereftalatas”);

Dar dvi komandos bus atrinktos dalyvauti finale papildomų vasaros užduočių pagalba. Į finalą nepatekusios komandos per vasaros atostogas iki rugsėjo 15 dienos gali atlikti kūrybinę užduotį – iš antrinių medžiagų sukurti „Žaliosios olimpiados“ logotipą visiškai nenaudojant naujų žaliavų, į pagalbą pasitelkiant šias priemones: žirkles, klijus, ylas ar reples. Sukurto logotipo nuotraukas ir aprašymą iš ko konkrečiai jis padarytas reikia atsiųsti iki rugsėjo 15 dienos el. paštu olimpiada@ztl.lt

Komisija, atsižvelgdama į šiuos vertinimo kriterijus:

 • Idėjos originalumas – vertinama darbo idėja, jos išskirtinumas;
 • Inovatyvumas – vertinamas darbo novatoriškumas, jo išskirtinumas analogų tarpe;
 • Praktinis pritaikomumas ir pateikimo kokybė – įvertinamos darbo rezultatų pritaikymo praktikoje galimybės, kūrinio estetinis vaizdas.

2 komandos, kurios, komisijos vertinimu, kūrybinę užduotį atliko geriausiai bus pakviestos dalyvauti spalio mėnesį Vilniuje vyksiančiame „Žaliosios olimpiados“ finale.

250 LIETUVOS MOKYKLŲ PER MĖNESĮ IŠRŪŠIAVO 40 000 KG ATLIEKų

Pirmojo nacionalinio tarpmokyklinio aplinkosaugos konkurso „Žalioji olimpiada“ metu pasiekti rekordiniai aktyvumo rezultatai. Pasibaigus pirmajam olimpiados turui, į antrąjį etapą pakviestos daugiau kaip 80 mokyklų, parodžiusių geriausius rezultatus konkurso užduotyse. Gegužės mėnesį skirtinguose miestuose vyks net 9 renginiai, sukviesiantys kelis šimtus moksleivių iš visos Lietuvos, kur komandos kovos dėl kelialapio į finalą ir pagrindinio konkurso prizo – kelionės į Vokietiją.

Kovo mėnesį prasidėjusi Žalioji olimpiada šūkiu „Maži darbai – dideliems pokyčiams“ kvietė Lietuvos švietimo įstaigas keisti savo bendruomenės požiūrį į vartojimą, rūšiavimą ir antrinį atliekų panaudojimą. Olimpiados tikslas buvo ne tik išmokyti rūšiuoti, o apskritai atkreipti dėmesį į šiuolaikinio žmogaus elgseną, suteikti progą gilintis į šiuo metu aktualias aplinkosaugos problemas ir imtis realių veiksmų, prisidedant prie problemų prevencijos.

Konkursą organizuojančios viešosios įstaigos „Žaliasis taškas” atstovė Gerda Vainoriūtė džiaugėsi, jog jau pirmajame etape pavyko pasiekti labai puikių rezultatų: „kai pradėjome registraciją į Žaliąją olimpiadą, buvo šiek tiek neramu – renginio idėja visai nauja, nežinojome, ar mokyklos išdrįs imtis realių veiksmų ir pradės keisti savo bendruomenės įpročius. Tačiau pirmojo etapo rezultatai džiugina ir įkvepia – ugdymo įstaigų bendruomenės parodė, jog yra labai sąmoningos, iniciatyvios ir itin besirūpinančios aplinka.“

Džiaugėsi proga pradėti imtis veiksmų

Pirmajame etape dalyvauti panoro daugiau nei 250 Lietuvos mokyklų, kuriose mokosi 8 – 11 klasių moksleiviai. Šiame etape mokyklos bendruomenės turėjo taupyti išteklius – vandenį, elektrą, rūšiuoti atliekas bei stengtis mokyklos inventorių papildyti daiktais, pagamintais iš antrinių žaliavų, o viso proceso metu savo pasiekimus fiksuoti nuotraukomis ir video filmukais.

Rezultatai nustebino – per mėnesį mokykloms pavyko išrūšiuoti beveik 40 000 kg atliekų, iš jų antrą kartą panaudota apie 6 000 kg. Daugiausia mokyklose susikaupė popieriaus atliekų, jų išrūšiuota net 28 116 kg.

„Šie skaičiai kelia nuostabą ir parodo, kiek atliekų per mėnesį gali atsidurti sąvartynuose, jei yra nerūšiuojamos. Iš konkurse dalyvavusių 28 tūkstančių moksleivių kiekvienas išrūšiavo po 1,4 kg atliekų, o bendras kiekis – milžiniškas. Žalioji olimpiada akivaizdžiai įrodė, jog kiekvieno mūsų indėlis yra svarbus, o mažas darbas lygus didžiuliam pokyčiui“ – tvirtino G. Vainoriūtė.

Svarbi olimpiados užduotis buvo ir gamtinių resursų taupymas. Daugelyje mokyklų auklėtiniai prie šio darbo prisidėjo pirmą kartą: tualetuose, klasėse ir koridoriuose kabino priminimus, jog reikia taupyti vandenį, išjungti elektros lemputes ir prietaisus, kai jais nesinaudojama. Mokytojos džiaugėsi, kad patys vaikai sugalvodavo budėjimo sistemą, netgi susidarydavo grafikus, nes jiems buvo svarbu sekti, kada ištuštėja koridoriai ir galima išjungti nereikalingas šviesas, prieš einant į pamokas profilaktiškai patikrinti ar užsukti mokykloje esantys čiaupai. Dėl tokio sumanumo beveik visoms mokykloms pavyko sutaupyti tiek vandens, tiek ir elektros išteklių, o pradėtus darbus dažnas mokytojas žadėjo tęsti ateityje.

Gerda Vainoriūtė teigia, kad šiais metais organizatorių tikslas buvo padėti pamatą mokyklų elgsenos pokyčio pradžiai: „šis darbas mums pavyko puikiai, dauguma mokyklų žada dirbti ir toliau, nepriklausomai ar pateks į finalą ar ne. Tai parodo, jog jų tikslas jau nebėra tik prizas, jų tikslas – darnus mokyklos ir gamtos gyvenimas.“

Nesitikėjo tokio dalyvių aktyvumo

Kartu olimpiadą organizuojančios VšĮ „RV Agentūra” direktorė Vaida Griškevičienė džiaugėsi, jog mokyklos taip noriai įsitraukė į užduočių atlikimą. Jos manymu, didelę įtaką tokiam mokinių aktyvumui turėjo nuostabūs ir jaunimą įtraukti gebantys mokytojai, kurie padėjo ne tik taupyti resursus, patarė įvairiais iškilusiais klausimais, skatino auklėtinius pasiekti kuo geresnių rezultatų, bet ir padėjo kūrybinėse užduotyse.

"Prasidėjus pirmajam olimpiados etapui, sulaukdavome susirūpinusių mokytojų laiškų, kuriuose jie nerimavo, jog nesurinks pakankamai atliekų, kadangi su pirmojo etapo pradžia prasidėjo ir mokinių pavasario atostogos. Jau tada supratau, kad mokytojai į šią iniciatyvą žiūri labai rimtai. Jie rašydavo su įvairiais klausimais, prašymais patarti ir pan., o tik atostogoms pasibaigus į pašto dėžutes pradėjo plūsti nuotraukos ir video medžiaga su įamžintomis mokinių darbo akimirkomis. Nuotraukų ir video mokyklos turėjo tiek daug, jog net patys iš jų montavo filmukus ir kėlė į Žaliojo taško Facebook puslapį. Dabar ten turime visa kolekciją, kurią gali peržiūrėti kiekvienas norintis. Labai džiugu matyti dalyvių pastangas bei jų norą rūpintis savo aplinka ir mūsų visų gamta” – kalbėjo Vaida Griškevičienė.

Organizatoriai ypatingai džiaugiasi Raseinių apskrities ir Ukmergės miesto mokyklomis, kurios parodė neįtikėtiną aktyvumą ir bendradarbiavimą. Dėl šių mokyklų iniciatyvumo ir darbo rezultatų net koreguotas renginių grafikas ir du renginiai perkelti į šiuos Lietuvos miestus. “Kuomet matai pastangas ir trykštančią energiją, kuri išnaudojama vardan kilnaus tikslo, kitaip elgtis nebegali. Mums net nebekilo abejonių, kad reiks keisti grafiką, nors, prisipažinsiu, tikrai to nesitikėjome, tačiau tai ir yra konkursas - dinamika jame būtina” – įspūdžiais dalijosi Vaida Griškevičienė.

Pusfinalio renginiai prasidės jau netrukus

Susumavus pirmojo etapo rezultatus ir išrinkus daugiausia resursų sutaupiusias mokyklas, pusfinalyje pakviestos dalyvauti 82 komandos iš įvairių Lietuvos regionų. Šios komandos rungsis devyniuose pusfinalio renginiuose – kiekviename tikimasi sulaukti apie 100 dalyvių.

Pirmasis pusfinalio renginys vyks gegužės 16 d., 11 val. Alytuje, Alytaus Putinų gimnazijoje. Šiame mieste susitiks dešimt komandų iš Alytaus, Varėnos, Lazdijų, Druskininkų ir Birštono savivaldybių.

Kiti pusfinaliai vyks:

Gegužės 17 d., 11 val., Šiaulių universiteto bibliotekoje;

Gegužės 19 d., 10 val., Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijoje,

Gegužės 22 ir 23 dienomis, 12 val., Kauno „Santaros“ gimnazijoje;

Gegužės 24 d., 11 val., Plungės akademiko Adolfo Jucio pagrindinė mokykla;

Gegužės 25 d., 11 val., Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinėje mokykloje;

Gegužės 29 ir 30 dienomis, 11 val., Vilniaus universiteto bibliotekos mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC).

Kiekviename pusfinalyje laimėjusi komanda pateks į olimpiados finalą, kuris vyks 2017 metų spalio mėnesį Vilniuje. Taip pat, iš visų pusfinalių bus renkama papildoma, 10-oji finale dalyvausianti komanda, o dar 2 komandos turės progą laimėti kelialapius į finalą, atlikdamos papildomą vasaros kūrybinę užduotį.

„Žalioji olimpiada“ yra pirmasis nacionalinis konkursas, kurio metu moksleiviai skatinami ugdyti ekologinį sąmoningumą ir galvoti žaliai. Konkursą organizuoja VšĮ „Žaliasis taškas“ ir VšĮ „RV Agentūra“.

PASKELBTI I-OJO ŽALIOSIOS OLIMPIADOS ETAPO NUGALĖTOJAI


Balandžio 30-ąją dieną baigėsi I-asis Žaliosios olimpiados etapas, kurio metu 250 mokyklų rūšiavimo ir perdirbo atliekas bei taupė gamtinius resursus - vandenį bei elektrą. Suskaičiavus mokyklų rezultatus bei įvertinus kūrybinių užduočių atlikimą, skelbiamas II Žaliosios olimpiados etapo dalyvių sąrašas.

II-ajame etape kviečiama dalyvauti 82 mokyklas atstovaujančias 6 asmenų komandas, kurios dėl kelialapio į finalą bei pagrindinio prizo - kelionės į Vokietiją - susikaus net 9 visoje Lietuvoje vyksiančiuose renginiuose. Pusfinalių metu bus atrinkta 10 finalisčių komandų, dar 2 turės galimybę kelialapį laimėti atlikdamos papildomas vasaros užduotis.


Pusfinalio renginiai vyks ir juose susitiks:


GEGUŽĖS 16 D., 11 VAL., ALYTAUS PUTINŲ GIMNAZIJOJE

 • Alytaus Šaltinių pagrindinė mokykla
 • Druskininkų „Saulės“ pagrindinė mokykla
 • Varėnos r. A. Ryliškio pagrindinė mokykla
 • Varėnos r. Žilinų pagrindinė mokykla
 • Alytaus r. Butrimonių gimnazija
 • Lazdijų r. Veisiejų Sigito Gedos gimnazija
 • Lazdijų r. Kapčiamiesčio E. Pliaterytės mokykla
 • Lazdijų Seirijų A. Žmuidzinavičiaus gimnazija
 • Lazdijų r. Šventežerio mokykla
 • Birštono gimnazija


GEGUŽĖS 17 D., 11 VAL., ŠIAULIŲ UNIVERSITETO BIBLIOTEKOJE

 • Šiaulių r. Voveriškių mokykla
 • Šiaulių r. Kuršėnų Pavenčių mokykla
 • Šiaulių r. Aukštelkės mokykla
 • Panevėžio rajono Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla
 • Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazija
 • Pasvalio r. Pumpėnų gimnazija
 • Pasvalio r. Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės Bitės gimnazija
 • Pasvalio Svalios pagrindinė mokykla
 • Joniškio žemės ūkio mokykla


GEGUŽĖS 19 D., 10 VAL., UKMERGĖS JONO BASANAVIČIAUS GIMNAZIJOJE

 • Rokiškio r. Kamajų Antano Strazdo gimnazija
 • Anykščių r. Traupio pagrindinė mokykla
 • Utenos r. Molėtų gimnazija
 • Ukmergės r. Veprių pagrindinė mokykla
 • Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazija
 • Ukmergės Senamiesčio pagrindinė mokykla
 • Ukmergės „Šilo“ pagrindinė
 • Ukmergės Antano Smetonos gimnazija


GEGUŽĖS 22 IR 23 DIENOMIS*, 12 VAL., KAUNO „SANTAROS“ GIMNAZIJOJE

 • Kauno r. Kulautuvos pagrindinė mokykla
 • Kauno „Saulės“ gimnazija
 • Kauno r.  Neveronių gimnazija
 • Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazija
 • Kaišiadorių r. Kruonio gimnazija
 • Prienų "Žiburio" gimnazija
 • Kauno taikomosios dailės mokykla
 • Prienų „Revuonos“ pagrindinė mokykla
 • Prienų r. Balbieriškio pagrindinė mokykla
 • Kauno technikos profesinio mokymo centras
 • Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinė mokykla
 • Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinė mokykla
 • Elektrėnų savivaldybės Kietaviškių pagrindinė mokykla
 • Trakų r. Aukštadvario gimnazija
 • Vilkaviškio r. Paežerių pagrindinė mokykla


GEGUŽĖS 24 D., 11 VAL., PLUNGĖS AKADEMIKO ADOLFO JUCIO PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE

 • Plungės rajono Šateikių pagrindinė mokykla
 • Plungės akademiko Adolfo Jucio pagrindinė mokykla
 • Klaipėdos licėjus
 • Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazija
 • Skuodo rajono Ylakių gimnazija
 • Mažeikių r. Sedos Vytauto Mačernio gimnazija
 • Plungės r. Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazija
 • Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija
 • Tauragės rajono Pagramančio pagrindinė mokykla
 • Mažeikių r. Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija


GEGUŽĖS 25 D., 11 VAL., RASEINIŲ VIKTORO PETKAUS PAGRINDINĖJE MOKYKLOJE

 • Raseinių r. Ilgižių mokykla-daugiafunkcis centras
 • Raseinių r. Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazija
 • Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinė mokykla
 • Raseinių r. Ariogalos gimnazija
 • Raseinių r. Šiluvos gimnazija
 • Šakių „Varpo“ mokykla
 • Šakių r. Plokščių mokykla – daugiafunkcis centras
 • Tauragės r. Skaudvilės  gimnazija
 • Tauragės „Aušros“ pagrindinė mokykla
 • Tauragės „Versmės“ gimnazija


GEGUŽĖS 29 IR 30 DIENOMIS*, 11 VAL., VILNIAUS UNIVERSITETO BIBLIOTEKOS MOKSLINĖS KOMUNIKACIJOS IR INFORMACIJOS CENTRE (MKIC)

 • Vilniaus Pilaitės gimnazija
 • Vilniaus geležinkelio transporto ir verslo paslaugų mokykla
 • Vilniaus Simono Konarskio mokykla
 • Vilniaus r. Paberžės „Verdenės“ gimnazija
 • Vilniaus Žirmūnų gimnazija
 • Vilniaus r. Rudaminos „Ryto“ gimnazija
 • Vilniaus J. Lelevelio inžinerijos mokykla
 • Vilniaus šv. Kristoforo gimnazija
 • Vilniaus Simono Daukanto gimnazija
 • Šalčininkų r. Kalesninkų L. Narbuto gimnazija
 • Šalčininkų rajono Eišiškių gimnazija
 • Vilniaus Žvėryno gimnazija
 • VšĮ Vilniaus statybininkų rengimo centras, Fabijoniškių skyrius
 • Šalčininkų Jano Sniadeckio Gimnazija
 • Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjus
 • Vilniaus „Juventos“ gimnazija
 • Čiobiškio pagrindinė mokykla Širvintų r.
 • Švenčionių progimnazija
 • Vilniaus Radvilų gimnazija
 • Vilniaus r. Juodšilių „Šilo“ gimnazija


* Informacija, kuri mokykla, kurią dieną dalyvaus pusfinalyje bus patikslinta ir atsiųsta asmeniškai.

LIETUVOS MOKSLEIVIAI PASIRYŽO TAUSOTI APLINKĄ – DALYVAUS NACIONALINĖJE ŽALIOJOJE OLIMPIADOJE


Šią savaitę prasidėjo „Žalioji olimpiada“ – pirmasis nacionalinis konkursas, kurio metu moksleiviai skatinami ugdyti ekologinį sąmoningumą ir galvoti žaliai. Pirmajame olimpiados etape vyresniųjų klasių mokiniai taupys vandens ir elektros resursus, rūšiuos atliekas bei atliks kūrybines užduotis. Olimpiadoje dalyvauti panoro daugiau nei 30% mokyklų.

Pasak Olimpiados organizatorių, aplinkosaugai Lietuvoje vis dar nesuteikiame pakankamai svarbos. Dažnas nesusimąsto apie vykstančius klimato pokyčius ir nevertina savo indėlio į šių pokyčių prevenciją.

„Deja, suaugusio žmogaus požiūrį ir įpročius pakeisti labai sunku, tačiau atsigręžus į vaikus, matome visai kitokią situaciją - vaikai yra linkę tyrinėti savo aplinką, ieškoti problemų priežasčių, stengtis jas spręsti bei keistis į gerą. Dėl šios priežasties dedame vis daugiau pastangų į jaunimo aplinkosauginį švietimą, ieškome įvairių netradicinių būdų, kaip sudominti jaunąją kartą“, - teigia projektą organizuojančios organizacijos „Žaliasis taškas“ atstovė Gerda Vainoriūtė.

„Žalioji olimpiada“ yra išskirtinė socialinė iniciatyva, kuria siekiama netradiciškai perteikti ekologijos ir aplinkosaugos žinias, formuoti įpročius, ypatingą reikšmę teikiant teisingam atliekų tvarkymui, racionaliam resursų naudojimui, aplinkos kokybės gerinimui.

Projekto partnerės, viešosios įstaigos „RV Agentūra“ direktorė Vaida Griškevičienė teigia, kad projektas vykdomas siekiant parodyti, kokia turtinga ir išradinga yra mokyklos bendruomenė: „su švietimo įtaigomis bendraujame jau ne pirmus metus ir dažnai sutinkame mokytojų, kurie stengiasi vaikams parodyti, jog kiekvienas esame atsakingas už aplinką, kurioje gyvename, ir galime ją susikurti patys. Pamanėme, jog šis konkursas leistų ne tik ugdyti naujus įpročius, bet ir įvertinti jau esamus: juk mokyklų bendruomenės jau dabar rūšiuoja, taupo resursus, atnaujina senus baldus, moko antrinio panaudojimo per technologijų pamokas ir pan. Tad įdirbis jau yra, o mūsų paskatinimas galbūt išjudins tuos, kurie kažkodėl nedrįso žengti pirmo žingsnio patys“.

Į konkursą registruotis galėjo ugdymo įstaigos, kuriose mokosi 8 – 11 klasių moksleiviai. Norą dalyvauti išreiškė net 30 procentų mokyklų. Kaip visuomet, regionų aktyvumas skyrėsi: aktyviausiai registravosi  Šakių, Pasvalio, Rokiškio, Varėnos ir Prienų rajonų mokyklos, o daugiausiai jų užregistruota Vilniaus ir Šiaulių miestuose.

Pirmajame „Žaliosios olimpiados“ etape dalyvių laukia didelis komandinis darbas: mokykloje suvartojamų resursų taupymas: atliekų rūšiavimas, antrinis panaudojimas, taip pat vandens bei elektros suvartojimo mažinimas.

Šie veiksmai  skatins mokyklų bendruomenes susipažinti su pagrindinėmis aplinkai draugiško vartojimo taisyklėmis. Siekiant, jog reikiama informacija būtų lengvai prieinama ir randama vienoje vietoje, išleista nemokama edukacinė „Žalioji knyga“, kurioje jaunimui suprantama kalba perteikiamos pagrindinės gairės, kaip galime rūpintis savo planeta. Knygoje gausu ne tik informacijos, bet ir iliustracijų, kryžiažodžių bei praktinių kūrybinių užsiėmimų pasiūlymų.

„Kaskart ieškome naujų būdų, kaip visuomenei papasakoti apie aplinkosaugos svarbą. Visuomenėje matome puikias tendencijas, atsiranda vis daugiau noro rūšiuoti atliekas, prisidėti prie taršos mažinimo. Tikime, kad tiek „Žalioji olimpiada“, tiek ir kitos edukacinės priemonės padės pamažu keisti lietuvių įpročius, tapti ekologiškai sąmoninga tauta“, - tikina G. Vainoriūtė.

Didžiausias organizatorių siekis, jog resursų taupymas bei taršos mažinimas taptų kasdiene kiekvieno mokyklos bendruomenės nario gyvenimo būdo dalimi, o įgyti įpročiai paveiktų ir tolimesnį ugdytinių gyvenimo stilių. Pasak V. Griškevičienės, net sekant registracijos eigą pastebėta tendencija, jog mokyklas registravo ne tik mokytojai, o ir jų auklėtiniai: „tai labai džiugi žinia, kuri dar kartą leidžia įsitikinti, jog mūsų jaunimui rytojus rūpi ir jie patys imasi iniciatyvos, patys nori keistis. Apskritai manau, jog mokykla yra būtent ta terpė, kurioje turime mokytis ne tik disciplinų, o kaip būti sumaniais plačiąja prasme, tad įvairūs projektai dar labiau praplečia vaikų akiratį ir daro įtaką jų tolimesniam pasaulio suvokimui“.

Daugiausiai mokyklos resursų sutaupiusios mokyklos pateks į antrąjį „Žaliosios olimpiados“ etapą ir delegavę 6 asmenų komandą, turės galimybę laimėti didįjį prizą – kelionę į Europą. Konkurso finalas vyks 2017 metų spalio mėnesį.


į žaliają olimpiadą užsiregistravusias mokyklas jau pasiekė I-ojo etapo užduotys

Šią savaitę prasideda pirmosios Lietuvoje ekologinį sąmoningumą ugdančios nacionalinės „Žaliosios olimpiados“ pirmasis etapas. Vyresniųjų 8 – 11 klasių mokiniai visą mėnesį taupys gamtos resursus, rūšiuos, o atliekas panaudodami antrą kartą atliks kūrybines užduotis savo mokylose.

Pirmąjame „Žaliosios olimpiados“ etape dalyvių laukia didelis komandinis darbas – mokyklos, kurioje mokosi, resursų taupymas: atliekų rūšiavimas, antrinis panaudojimas, kūrybinės užduotys. Šie veiksmai  skatins mokyklų bendruomenes susipažinti su pagrindinėmis aplinkai draugiško vartojimo taisyklėmis. Siekiama, jog resursų taupymas bei taršos mažinimas taptų kasdiene kiekvieno mokyklos bendruomenės nario gyvenimo būdo dalimi, o įgyti įpročiai paveiktų ir tolimesnį ugdytinių gyvenimo stilių.

Daugiausiai mokyklos resursų sutaupiusios mokyklos pateks į antrąjį „Žaliosios olimpiados“ etapą ir delegavę 6 asmenų komandą, turės galimybę laimėti didįjį prizą – kelionę į europos šalį. Konkurso finalas vyks 2017 metų spalio mėnesį.

Mokyklas registruotis kviečia pirmoji nacionalinė „Žalioji olimpiada“

Kovo 6-ąją prasidėjo registracija į ekologinį sąmoningumą ugdančią ir galvoti žaliai skatinančią pirmąją Lietuvoje nacionalinę „Žaliąją olimpiadą“, kurioje dalyvauti kviečiamos visos švietimo ir ugdymo įstaigos, kuriose mokosi 8 – 11 klasių moksleiviai. Registracija į pirmąjį etapą tęsis iki kovo 31 dienos.

Nacionalinė „Žalioji olimpiada“ – tai organizacijos „Žaliasis taškas“ ir VšĮ „RV Agentūra“ iniciatyva organizuojamas konkursas, kuriuo siekiama netradiciškai ugdyti Lietuvos moksleivių ekologinį sąmoningumą – perteikti ekologijos ir aplinkosaugos žinias, formuoti įpročius, ypatingą reikšmę teikiant teisingam atliekų tvarkymui, racionaliam resursų naudojimui, aplinkos kokybės gerinimui.

„Privalome imtis iniciatyvos dar šiandien, kadangi tarša pasaulyje vis didėja – mokslininkų apskaičiuota, kad 2050 metais vandenynuose plastiko bus daugiau nei žuvų. Mažais žingsneliais bandysime pakeisti pasaulį, pradėdami nuo savo aplinkos“, - teigė „Žaliojo taško“ atstovė G. Vainoriūtė.

Norintys dalyvauti olimpiadoje turi pasiruošti maloniems iššūkiams, jų lauks tiek teorinės, tiek praktinės ar kūrybinės užduotys įvairiomis aplinkosaugos temomis.

„Mūsų olimpiados tikslas - ne tik išmokyti rūšiuoti, norime, kad moksleiviai suprastų savo, kaip vartotojo, teises ir pareigas – visą vartojimo ir gamtos tausojimo procesą. Rūšiavimas – tai galutinis žingsnis, kurį žengiame, tačiau prieš jį esti kiti svarbūs veiksmai, kuriuos atliekame ne itin atsakingai, tad olimpiados metu žaisdami ir vykdydami komandines užduotis gilinsime žinias aplinkos apsaugos, resursų taupymo, atliekų rūšiavimo ir vartojimo mažinimo srityse, o svarbiausia – pritaikysime jas mokyklos gyvenime“ – kalbėjo viena iš organizatorių Vaida.

Olimpiada vyks trimis etapais – pirmajame etape užsiregistravusios įstaigos gaus praktinę resursų taupymo užduotį, o geriausiai pasirodžiusios mokyklos pateks į antrąjį etapą - pusfinalį, kuriame delegavę 6 asmenų komandas, mokyklos varžysis tarpusavyje . Trečiasis etapas – finalas - vyks Vilniuje, jo metu bus išaiškinta aplinkai draugiškiausia komanda  nugalėtoja, kuri ir laimės pagrindinį prizą, o komandos mokykla taps kitų metų olimpiados ambasadore. Olimpiados finalas vyks 2017 m. spalio mėnesį. Pagrindinis olimpiados prizas - KELIONĖ Į EUROPOS ŠALĮ VISAI LAIMĖJUSIAI KOMANDAI.

Daugiau informacijos: el. paštu olimpiada@ztl.lt

Daugiau apie olimpiadą:

 • Olimpiados nuostatai